Juba 16.sajandil sai Inglismaalt alguse traditsioon teha oma pulmakülalistele üks pisike kingitus. See on tänutäheks noorpaari poolt nende tähtsa päeva jagamise eest. Esialgu kingiti paelast tehtud “armastuse sõlme”, mis sümboliseeris tugeva armastuse sidet. Tänapäeval tehtavad kingitused sõltuvad riigist ning traditsioonidest.

Ameerika noorpaarid on meeneid ettevalmistanud vastavalt pulma teemale. Itaalias võivad külalised saada šokolaadi või mandleid. Iirimaal on kombeks kinkida väike kelluke, seevastu Indias hoopiski pisike elevandi kujuke. Kindlasti tunneb iga külaline ennast meelitatult, kui leiab pulmalaualt meene, mis on spetsiaalselt temale mõeldes tehtud.

Kas tahad, et pulmakülalistele jääks peost meeldivad mälestused? Pakume sulle mõned ägedad ideed.

1. Väikesed maiused ja hoidised

Pesto teie lemmiku retsepti järgi? Maitsestatud võid soola, rosmariini, ja datlitega väikeses purgis mida külalised saavad kohe kasutada kui ootavad toitu. Või hoopis midagi magusat? Meie pakume ka Eestis korjatud ja käsitööna valmistatud vahustatud mett marjadega. Iga maitse kohta on võimalik lugeda kus ja millal olid kõik koostisained korjatud, vaadata pilte ja tutvuda inimestega kes seda kasvatas. Kui vahva oleks ka nimelist purki saada ja lugeda just teie pulma kohta?

Mellis Berry honey delights

2. Tervislikud näksid

Healthy snacks by Good Mood Food
Pulmapäeval on tavaliselt nii palju toitu, et isegi ei saa kõike maitsta. Ja järgmisel päeval tekib kurbus, et ei proovinud üht või teist magustoitu või suupistet. Selle vältimiseks võite julgelt kinkida tervislikke näkse mida on mõnus süüa, eriti siis kui eelmisel päeval oli natuke rohkem alkoholi. Meie head sõbrad Good Mood Food‘ist teevad seemnebatoone ja küpsetiseid ilma nisujahu, rafineeritud suhkru, ega säilitusaineteta. Pakige neid ilusasse taaskasutatud pakidesse, pange nimeline silt peale ja külalised kiidavad teid hoolitsemise eest!

3. Lillekimbud

Pulmadel on tavaliselt ainult üks lillekimp, pruudi oma. Et seda endale saada peab võitlema teiste vallaliste naistega ja kui sul puudub must vöö, kahjuks sinu šanssid on nõrgad. Kuid see ei pea nii olema ja igal naisel võiks olla ka üks kimp. Väiksem ja mitte nii ilus nagu sul endal.

4. Istikud ja taimed

istikud

Iga mees peab maja ehitama, last kasvatama, ja puud istutada. Kuigi Eestis iga inimese kohta istutatakse 150 uut puud aastas, iga uus istutatud puu on alati hea. Taimedega on hea ka see, et neid on väga lihtne leida mis sobiksid väga hästi teie pulmastiiliga. Pange potid koos külaliste nimedega riiulile koos instruktsiooniga ja võib-olla kümme aasta hiljem on teil oma mets millest saata lastele rääkida.

5. Makroonid

See Prantsusmaalt pärit magustoit on tuntud ja armastatud üle maailmaa. Ja on mille eest seda armastada. See on väga õrn dessert mis valmistatud mandlijahust, tuhksuhkrust ja munavalgetest. Neid võib teha erineva värviga ja maitsega: vaarika või maasika, rabarber, šokolaad, pistaatsiamandel, või tutti-frutti. Eestis teevad makroone paljud, nii kohvikud kui ka tavalised inimesed kellelt võib tellida Facebooki kaudu. Meie lemmikuks on Mesisuu.

Colourful macaroons

6. Kosmeetika kohalikelt tootjatelt

Tilk Bio kosmeetika

Kätekreem, huulebalsaam, kehavõie, või kinkekaart. Isegi minu isa, keda ma ei kujuta kosmeetika poes, kasutab huulebalsaami. Nimeline kott kreemiga, aroomiküünlaga, ja kirjaga teeb rõõmsaks isegi kõige tõsisema inimest. Eestis on kellest valida: Tilk, Lumi, Joik, Signe Seebid, Nurme, ja palju muud.

7. Paber mis kasvab? Jah, kui selle maha istutate!

Seed paper postcard

Kes praegu saadab kirju või postkaarte? Olgem ausad, millal keegi meist viimast korda pastakaga midagi kirjutas? Tegelikult meie saadame päris palju postkaarte. Ammu aega tagasi üks meie hea sõbranna rääkis, et reisides saadab igast uuest kohast emale postkaardi. See on nii tore traditsioon, et hakkasime ise seda ka tegema. Nüüd arvake kui äge oleks ise neid saada sõpradelt. Tehke igale külalisele nimeline postkaart kus on teie aadress juba kirjas ja paluge neid kõiki saata. Labora teeb postkaarte seemne paberist millest saab kasvatada taime ja lille. Vaadake ise kui ei usu!

8. Päästekomplekt pohmelli leevendamiseks

pohmelli-komplekt

Kas teil tuleb suur pidu ja järgmiseks päevaks on veel mitu üritust planeeritud? Siis see komplekt on just teie külalistele. Meil Eestis komplekti peab kindlasti kuuluma hapukurgivedelik, piparmündi näts, hambahari ja pasta, väike pudel whisky’t või viina, ja päikeseprillid.